Personalia

IMG_8043

CV Annemie Neyts-Uyttebroeck

Opleiding:

  • Licentiaat in de Romaanse Filologie, VUB
  • Licentiaat in de Pers- en Communicatiewetenschappen, VUB
  • Geaggregeerde voor het hoger secundair onderwijs, VUB

 

Beroep:

  • Lerares Frans aan het Koninklijk Atheneum te Zaventem (1966-1973)
  • Persattaché bij Minister van Justitie Herman Vanderpoorten (1973-1975)
  • Adjunct-kabinetschef van de Vice-Gouverneur van Brabant (1975-1981)

 

Politieke loopbaan:

  • Voorzitter PVV Brussel-Stad (1977 – 1986)
  • Voorzitter VLD Brussel-Stad (1995 – 2004)
  • PVV-voorzitter (november 1985 – juni 1989)
  • Ondervoorzitter van de VLD (1993 – 1997)
  • Lid van de statutaire commissie van de VLD (tot 1999)
  • Ondervoorzitter en tot januari 1982 voorzitter van de PVV-vrouwen
  • Volksvertegenwoordiger (1981 – 1994, 2003 – 2004 )
  • Gemeenteraadslid van Brussel-Stad (1982 – 1989)
  • Lid van het uitvoerend bureau van de Europese Liberalen en Democraten (1983 – 1999)
  • Penningmeester van de Liberale Internationale (1989 – 1996)
  • Plaatsvervangend voorzitter van de Liberale Internationale (1996 – 1999)
  • Voorzitter van de Liberale Internationale (1999 – 2005)
  • Lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad (1989 – 1994)
  • Europees Parlementslid (juli 1994-juni1999, verkozen met meer dan 149.000 voorkeurstemmen
  • Staatssecretaris voor het Brusselse Gewest (1981 – 1985)
  • Minister van Staat (sinds 1995)
  • Dubbel lijsttrekkerschap bij de verkiezingen van 13 juni 1999 met 203.386 voorkeurstemmen op de Europese lijst, 4.832 op de Brusselse
  • Brussels Minister van Financiën, Begroting, en Externe Betrekkingen (14 juli 1999-11 oktober 2000)
  • Staatssecretaris, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken, bevoegd voor Buitenlandse Handel en Europese Zaken (vanaf 12 oktober 2000 – 9 juli 2001)
  • Minister, toegevoegd aan de Minister van Buitenlandse zaken, bevoegd Buitenlandse Handel en Europese Zaken, belast met Landbouw (10 juli 2001 – 12 juli 2003)
  • Lijsttrekker Kamerlijst voor Brussel-Halle-Vilvoorde bij de verkiezingen van 18 mei 2003 met 25.919 voorkeurstemmen, waarvan 5.131 in de Brusselse kantons
  • Volksvertegenwoordiger (juli 2003 – augustus 2004)
  • Voorzitter van de Kamercommissie Buitenlandse Betrekkingen (juli 2003 – augustus 2004)
  • Voorzitter van de Raad van Beheer van het Agentschap van Buitenlandse Handel (september 2003 – )
  • Co-voorzitter Commissie Interculturele Dialoog (februari 2004 –mei 2005)

 

  • 3e plaats Europese lijst bij de verkiezingen van juni 2004, verkozen met 104.218 voorkeurstemmen
  • Lid van het Europees Parlement (augustus 2004 – )
  • Coördinator Buitenlandse Zaken, Veiligheid- en Defensiebeleid van de ALDE (Alliance of Liberals and Democrats in Europe) fractie in het EP (augustus 2004 – juli 2009)
  • Lid van de Delegatie van het EP voor de relaties met de VS (augustus 2004 – juli 2009 )
  • Voorzitter Europese Liberale Partij (ELDR) (2005 – 2011)
  • Lid van de Raad van Bestuur International Peace Information Service (IPIS) (2008-)
  • 2e plaats Europese lijst bij de verkiezingen van juni 2009
  • Lid van de Raad van Bestuur ELF (European Liberal Forum) (2009-)
  • Lid van de Raad van Bestuur IES (Institute European Studies, VUB) (2009- )
  • Lid van de Raad van Bestuur EGMONT, Koninklijk Instituut voor Internationale Betrekkingen (2009-)
  • Coördinator Buitenlandse Zaken van de ALDE-fractie in het Europees Parlement (juli 2009-)
  • Plaatsvervangend Lid van de Delegatie voor de betrekkingen met Japan (2009-2014)
  • Plaatsvervangend Lid van de Delegatie voor de betrekkingen met de Maghreblanden en de Unie van de Arabische Maghreb (2009-2014)
  • Plaatsvervangend Lid van de Delegatie in de Parlementaire Vergadering van de Unie voor het Middellandse Zeegebied (2009-2014)
  • Lid van de Commissie Buitenlandse Zaken (2009-)
  • Lid van de Commissie Veiligheid en Defensie (2009-)
  • Lid van de Delegatie voor de betrekkingen met de Parlementaire Vergadering van de NAVO (2009-)
  • Plaatsvervangend Lid van de Commissie Constitutionele zaken (2009-2014)
  • 2e plaats Europese lijst bij de verkiezingen van mei 2014, verkozen met 79.496 voorkeurstemmen
  • Plaatsvervangend Lid van de Delegatie in de Paritaire Parlementaire Vergadering ACS-EU (2014-)
  • Annemie neemt afscheid als lid van het Europees Parlement op 31 december 2014
  • Aanduiding als Internationaal Secretaris van Open VLD ( 2015 – )

 

Boeken:

  • Tussen Halle en Vilvoorde (Willemsfonds, 107 p., 1985)
  • Annemie in Wonderland. Pleidooi voor helder denken in een veranderende wereld. (Lannoo, 221 p., 2003)

 

Onderscheidingen:

  • Officier en commandeur in de Leopoldsorde
  • Chevalier dans l’Ordre National de la légion d’Honneur (Frankrijk)
  • Grand Maître de l’Ordre National du Lion (Senegal)
  • Ereteken “Feuille de Laurier d’Or” (Bulgarije)
  • Ereteken van het Parlement van de Republiek Bulgarije